FAQ-  Nejčastější otázky

Nabízím veliké sektrum služeb od fotografovní portrétových fotografií až po fotografování táborů. Všechny služby které nabízím naleznete kliknutím zde.

Moje portfolio neboli praxi naleznete kliknutím zde. 

Objednat se můžete jednoduše přes formulář. Na formulář se dostanete jednoduše kliknutím zde.                 

Pokud ale máte zájem o fotografování pro firmu nebo tábor neváhejte mě s Vaší poptávkou kontaktovat na  email domyfotograf@gmail.com.

Ceník bohužel nemám veřejně z osobních důvodů, pokud ale máte zájem o focení neváhejte mě kontaktovat pomocí chatu na webu nebo na email: domyfotograf@gmail.com kam Vám rád zašlu ceník. 

Vyřízení objednávky trvá nejméně do druhého dne pokud se nejedná o víkend a nejpozději 3-5 dnů od odeslání dle vytíženosti. Jestliže bych se Vám neozval nejpozději do 5 dnů od odeslání neváhejte mě kontaktovat přes chat na webu. Kde se Vám budu určitě věnovat.

Momentálně neposkytuji fotografování v ateliéru, ale je toto v jednání pro velký zájem o focení v ateliéru. Co mohu doporučit, tak sledujte sociální sítě Facebook a Instagram kde bych o novince informoval.

Fotografování probíhá dle potřeb klienta ale zde jsou uvedené minimální doby které by fotografování mělo probíhat. 

  • Fotografování portrétů venku -  Minimální doba 1,5 hodiny
  • Fotografování akce-  Minimální doba  2 hodiny
  • Fotografování firemních fotek - Minimální doba 1,5 hodiny 
  • Fotografování táborů - Minimální doba 3 dny, maximální 14 dnů. 

Pokud máte zájem o spolupráci TFP určitě stále hledám pokud máte zájem bližší informace s přihláškou naleznete na www.domyfoto.cz/tfp.

Neupravené fotografie neposkytuji, je to moje vizitka takže bohužel fotografie neupravené neposkytuji. Neupravené fotografie poskytuji pouze k nahlédnutí ve kterém nelze fotografie stáhnout aby se klient mohl rozhodnout které fotografie chce využít. Fotografie k nahlédnutí nelze poskytnout při focení akcí, táborů atd..

Veškerou techniku a programy které využívám k fotografování naleznete kliknutím zde.

Minimální termín dodání fotografií je 5 pracovních dnů dle vytíženosti, maximální doba dodání může být 14 dnů podle toho o jaké fotografování se jednalo a kolik vzniklo fotografií. Jestliže jste nedostal/a fotografie v maximální době neváhejte mě kontaktovat na email: domyfotograf@gmail.com nebo do chatu na webu. 

Kalendář dostupnosti naleznete v sekci objednat se kliknutím zde.

Jde v podstatě o dohodu mezi osobou focenou  a fotografem, která se týká fotografování a způsobu naložení se vzniklými fotografiemi. Fotograf obvykle nabídne bez nároku na honorář modelu sérii nejlépe zdařilých fotografií. Osoba jako protislužbu většinou fotografovi poskytne licenci pro použití pořízených fotografií a udělí fotografovi souhlas.

TFP je vlastně formou barteru – žádná ze stran neplatí té druhé peníze (za fotografování jako takové) – a prospěch z této dohody mají obě strany: Osoba získá fotografie do svého „booku“, kterými se může prezentovat (například pro další zakázky, konkurzy apod.) a fotograf další referenci a fotografie do svého portfolia. TFP praktikují začínající, amatérští a poloprofesionální i profesionální fotografové, často bývá používáno k vyzkoušení kreativního záměru.

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Time_for_prints

Vše je na domluvě, né vždy po klientovy požaduji zálohu a to hlavně když s ním už mám nějaké zkušenosti. Jinak když se domluvíme záloha může být cena dopravy, nebo 50% z ceny fotografování a jiné.

V případě že se jedná o fotografie které jste si objednali od fotografa DomyFoto tak celkový návod ke stažení fotografií naleznete zde: www.domyfoto.cz/stahovanifotek.

Jestliže se jedná o veřejné fotografie DomyFoto tak ty se bohužel stáhnout nedají. Jelikož se jedná o mé potrfolio a tyto fotografie nejsou volně dostupné ke stažení.

Žádost o heslo je velice lehké a pokud jste vlastníkem daných fotek je to jednoduché. 

Jednou jste heslo k dané složce dostali od fotografa. Ale jestliže jste majitel a heslo od složky jste smazal můžete o heslo požádat na email: domyfotograf@gmail.com kam pošlete Vaší žádost o heslo popřípadě s žádostí pošlete faktůru abych si ověřil že opravdu jste vlastníkem fotografií. 

Jestliže jste pouze osoba na fotografií a nejste vlastníkem fotografií bohužel nemám pravomoc fotografie předávat třetím osobám bez svolení vlastníka. Pokud chcete fotografie z akce prosím požádejte o ně vlastníka děkuji.